17-vuotias jättää poikaystävänsä – mies syyllistyi hirmutekoon kaksikon tavatessa viimeisen kerran

Väkivaltaisessa parisuhteessa eläminen on todella uuvuttavaa fyysisesti sekä henkisesti. Uhrit monesti haluaisivat erota, mutta eivät uskalla tehdä sitä syystä tai toisesta. Siksi uhrien tilanne olisi tärkeää tunnistaa, jotta apua ja tukea saadaan paikalle mahdollisimman nopeasti.
Etelä-Carolinasta kotoisin oleva nainen sai kokea väkivaltaisen poikaystävän todellisen luonteen pahimman kautta. Kayla oli yrittänyt jättää poikaystävänsä, Seth Fleuryn, useita kertoja, mutta mies oli aina anellut häntä palaamaan suhteeseen korttien ja hellyydenosoitusten avulla.

17-vuotiaasta asti Sethin kanssa seurustellut Kayla kertoo miehen olleen todella kontrolloiva suhteen alusta alkaen. 11 kuukauden seurustelun jälkeen Kayla oli kuitenkin päättänyt laittaa pisteen seurustelulle ja niinpä kaksikko tapasi viimeisen kerran. Autossa Seth kumartui kohti Kaylaa antaakseen hänelle viimeisen suudelman ennen lähtöä – poikaystävä kuitenkin hyökkäsi Kaylan kasvoihin ja puri hänen alahuulestaan suuren palan. Poikaystävä oli sanonut ettei kukaan muu saisi seurustella Kaylan kanssa jos hän ei saisi.
Kayla joutui luonnollisesti sairaalaan ja hänen huulistaan saatiin onneksi pelastettua osa. Poikaystävä sai törkeästä tempustaan 12 vuoden vankeusrangaistuksen. Myös Kayla löysi lopulta paremman poikaystävän, joka on sellainen kuin miehen pitääkin olla eli ymmärtäväinen, rakastava ja hellä.
Voit katsoa tapauksesta kertovan uutisen alapuolelta.
Seth sai tuntuvan tuomion ja voi nyt miettiä tekojaan telkien takana – Jaa uutinen, jos parisuhdeväkivaltaa ei pidä ymmärtää tai hyväksyä missään tilanteissa.
Aloita sijoittaminen – eToro tarjoaa asiantuntijoiden alustan 0%:n palkkiokuluilla!
- eToron kautta sijoitat asiantuntijoiden kanssa.
- Ei piilokuluja – eTorossa jopa 0%:n* palkkiokulut.
- eToro tarjoaa pääsyn 3 500:aan eri omaisuuserään, kuten osakkeisiin, ETF:iin, indekseihin ja valuuttoihin.
*= 0%:n palkkiokulut koskevat vain osakkeita. Tämänhetkinen hinnanerosopimusprosentti on 76.
Aloita sijoittaminen tästä!- 14 kuvaa, jotka saavat perfektionistit tuntemaan kummallista mielihyvää
- 26-vuotias kurvikas sinkkuäiti väittää olevansa liian viehettävä: ”miehet haluavat minulta vain sitä”
- Tässä surkuhupaisa lopputulos, kun arkkitehdit ja insinöörit eivät keskity työhönsä
- Katrin ilmaiset leffaliput varastettiin – aikoo tehdä rikosilmoituksen
- Renkaiden vaihto sai tunteet kuumenemaan – tässä parhaat palat
- Tia näytti naapurille paljasta takapuolta: ”Tein jotain jota en koskaan olisi uskonut tekeväni”
- Justiina vaatii häävierailta 200 euron lahjaa – haukkuu vieraita roskasakiksi
- Bileissä ollut nuori mies söi etanan – karmivat oireet alkoivat välittömästi ja vuosien ajan
- 21-vuotiaalla naisella on suloiset kasvot – miehet menevät sekaisin, kun he näkevät vartalon
- ”Lapissa ei ole mitään ihanaa” – Raija kertoo miksi
- Maria yritti myydä vitriinin – ostaja saapui paikalle, alkoi riisuuntua ja istahti sohvalle
- Putkimiehet näkevät kaikenlaista – tässä 15 parasta ja pahinta palaa
- Mia halusi saada selville pettääkö mies hänen kaveriaan – todisteet ovat aika selvät
- Miehet tajuavat tämän kuvan alle sekunnissa – naiset eivät ymmärrä mikä tässä on vialla
- Maarit myy käytetyt saappaat 100 eurolla: kova hinta keräsi kritiikkiä
- Petri haluaa palkata siivoojan – tarjoaa naurettavan pientä palkkaa ja etsii vain naisia
- Nainen halusi Lumikki ja Tuhkimo -tatuoinnit – julkaisi kuvat varoittaakseen muita
- Anna myy pelikonsolia 1000 eurolla: melko kallis hinta käytetystä tuotteesta
- Aleksi tarvitsee apua autonsa kanssa – ei halua ottaa vastaan apua
- Inkan mielestö pyykkejä ei saa jättää kuivaushuoneeseen niin että ne kuivuvat