2 työntekijää kuljetettiin sairaalaan äkillisen huimauksen vuoksi – kollegan salaisuus paljastui kuulustelussa
Töissä vallitseva negatiivisuus ei ole uusi ilmiö. Ei ole mukavaa viettää aamua toimistossa vihaisten ihmisten kanssa, jotka levittävät negatiivista tunnelmaa ympärilleen. Lopulta tilanne saattaa puhjeta riitaan, kun paineen kasautuvat liian koviksi.
Enterprise Rent-A-Car -yrityksen työntekijä päätti ottaa oikeuden omiin käsiinsä laittamalla kollegoidensa juomiin LSD:tä ”poistaakseen negatiivisen energian” työpaikaltaan – aika rohkea liike. Missourista Yhdysvalloista kotoisin oleva 19-vuotias työntekijä jäi kiinni, kun kaksi kollegaa kiidätettiin sairaalaan äkillisen heikotuksen ja huimauksen vuoksi. Kuulustelun jälkeen, teini myönsi laittaneensa LSD:tä kahden kollegan vesipulloihin ja kolmannen kollegan kahviin, sillä he levittivät ”negatiivista energiaa.” Epäillyn nimi säilyy salaisena ja hän saattaa saada vakavan tuomion rikoksestaan. Mitään ei olla kuitenkaan päätetty, syyttäjän toimistosta kerrotaan. 19-vuotias mies lähetettiin vankilaan, mutta vapautettiin myöhemmin – hän sai kuitenkin potkut. (Yllätys, yllätys!)

LSD kiinnostaa tutkijoita
Tutkijat ovat selvittäneet kuinka pienet annokset LSD:tä vaikuttavat ihmiseen ja huhujen mukaan pitkiä päiviä Piilaaksossa tekevät työntekijät käyttävät pienen pieniä määriä LSD:tä pysyäkseen hyvässä vireystilassa. Tällaiset annokset eivät ole tarpeeksi suuria aiheuttamaan psykedeelisiä tai hallusinogeenisiä vaikutuksia. LSD:tä on myös testattu ahdistuneisuuden ja masennuksen hoitoon. Toisen huumaaminen on kuitenkin vakava rikos, eikä sitä voi hyväksyä missään olosuhteissa.Lähde: LadBible.com
LUE MYÖS:
- Matkalaukkuun kannattaa sujauttaa yksi tavallinen paperi – syy voi yllättää lentomatkustajan
- Perheen unelmaloma sai valtavan lisälaskun – näin voi käydä myös sinulle
- Suosittu lomajärvi katoamassa turistien silmien edessä – vettä enää 29 senttiä
- Luteet iskivät suosittuun lomakaupunkiin – johti rajuun päätökseen
- Brittitoimittaja matkusti Suomeen unelmalomalle – tajusi pian mokanneensa pahasti
- Suomalaisten suosikkikohteessa droonit vahtivat nyt turisteja: Voi käydä kukkarolle kalliiksi
- Kreikan lomailijoille uusi yllätys – näistä aivan tavallisista asioista voi tulla rannalla kallis lasku
- Hotellihinnat hirvittävät? Tässä yllättävä ilmainen yöpaikka, jota moni ei tule ajatelleeksi
- Lomalle lähdössä? Tämä uskottava huijaus voi tyhjentää tilisi ennen matkaa
- Monesta lomamajoituksesta puuttuu tärkeä varuste – voi olla hengenvaarallista
- Suosittu lomajärvi katoamassa turistien silmien edessä – vettä enää 29 senttiä
- Suomalaisten suosikkikohteessa droonit vahtivat nyt turisteja: Voi käydä kukkarolle kalliiksi
- Brittitoimittaja matkusti Suomeen unelmalomalle – tajusi pian mokanneensa pahasti
- Luteet iskivät suosittuun lomakaupunkiin – johti rajuun päätökseen