Aviomies pahoinpitelee raskaana olevaa vaimoa – lopulta virkavapaalla oleva poliisi antaa öykkärille opetuksen
Poliisi ei voinut katsoa sivusta, kun väkivaltainen mies riehui kadulla.
Perheväkivalta on surullinen ilmiö, johon puuttuminen on vaikeaa sillä sitä tapahtuu yleensä kotona suljettujen seinien takana. Perheväkivallasta kärsivät ihmiset eivät välttämättä uskalla hakea apua tai keskustella asiasta ystävien kanssa, sillä he pelkäävät että väkivaltainen puoliso suuttuu entistä enemmän. Tällä kertaa pahoinpitely ei kuitenkaan sattunut kenenkään kotona, vaan kadulla – keskellä kirkasta päivää.
Väkivaltainen ja humalassa ollut aviomies pahoinpiteli raskaana olevaa vaimoaan keskellä kirkasta päivää. Onneksi paikalla sattui olemaan virkavapaalla oleva poliisi, joka ei suostunut seuraamaan tilannetta sivusta.
Poliisi ja muut paikalla olleet ihmiset olivat menneet tilanteeseen väliin, mutta aggressiivisesti käyttäytynyt aviomies ei tuntunut välittävän heistä. Mies työnsi silminnäkijöitä pois tieltään ja meni vaimonsa luokse (ilmeisesti nostaakseen hänet pystyyn).
Lopulta poliisin pinna paloi ja hän otti humalassa riehuneen öykkärin vanhaan kunnon kuristusotteeseen.
Toivottavasti tämä väkivaltainen öykkäri viedään vankilaan, jossa hän saa miettiä rauhassa tekojaan.
LUE MYÖS:
20 ilmaiskierrosta ilman talletusta ja ilman kierrätysvaatimusta – kaikille asiakkaille!
- Ilmaiskierrosten arvo yhteensä neljä euroa! Peli: Tuohi 1000
- Voimassa 31.7.-2.8.
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Turistit varoittavat matkustamasta tähän kohteeseen: ”Täyttä helvettiä”
- Yhä useampi matkustaa nyt öisin – syy yllättää
- Käytätkö hotellin Wi-Fiä? Yksi pieni virhe voi tulla kalliiksi
- Lentoyhtiö tarjosi vain 22 euron hyvitystä – mies pyysi apua tekoälyltä ja sai lopulta yli 4 200 euroa
- Turistit soittivat hätänumeroon uskomattomasta syystä – pelastajien mitta tuli täyteen
- Somejulkkikset matkustavat yhä vaarallisemmille alueille – asiantuntijat varoittavat hengenvaarallisesta trendistä
- Lomailijoille tulossa uusi maksu Suomessa – perhelomalle jopa yli sata euroa lisähintaa
- Moni turisti tekee tämän rannalla tietämättään – voi napsahtaa 3 000 euron sakko
- Tämä muutos voi pilata lomasi jo lentokentällä – jonotus venyy pahimmillaan kahteen tuntiin
- 15 euroa tästä? Suosikkilomakohteen hinnat herättävät matkailijoissa raivoa