Aviomies pahoinpitelee raskaana olevaa vaimoa – lopulta virkavapaalla oleva poliisi antaa öykkärille opetuksen
Poliisi ei voinut katsoa sivusta, kun väkivaltainen mies riehui kadulla.
Perheväkivalta on surullinen ilmiö, johon puuttuminen on vaikeaa sillä sitä tapahtuu yleensä kotona suljettujen seinien takana. Perheväkivallasta kärsivät ihmiset eivät välttämättä uskalla hakea apua tai keskustella asiasta ystävien kanssa, sillä he pelkäävät että väkivaltainen puoliso suuttuu entistä enemmän. Tällä kertaa pahoinpitely ei kuitenkaan sattunut kenenkään kotona, vaan kadulla – keskellä kirkasta päivää.
Väkivaltainen ja humalassa ollut aviomies pahoinpiteli raskaana olevaa vaimoaan keskellä kirkasta päivää. Onneksi paikalla sattui olemaan virkavapaalla oleva poliisi, joka ei suostunut seuraamaan tilannetta sivusta.
Poliisi ja muut paikalla olleet ihmiset olivat menneet tilanteeseen väliin, mutta aggressiivisesti käyttäytynyt aviomies ei tuntunut välittävän heistä. Mies työnsi silminnäkijöitä pois tieltään ja meni vaimonsa luokse (ilmeisesti nostaakseen hänet pystyyn).
Lopulta poliisin pinna paloi ja hän otti humalassa riehuneen öykkärin vanhaan kunnon kuristusotteeseen.
Toivottavasti tämä väkivaltainen öykkäri viedään vankilaan, jossa hän saa miettiä rauhassa tekojaan.
LUE MYÖS:
- Matkalaukkuun kannattaa sujauttaa yksi tavallinen paperi – syy voi yllättää lentomatkustajan
- Perheen unelmaloma sai valtavan lisälaskun – näin voi käydä myös sinulle
- Suosittu lomajärvi katoamassa turistien silmien edessä – vettä enää 29 senttiä
- Luteet iskivät suosittuun lomakaupunkiin – johti rajuun päätökseen
- Brittitoimittaja matkusti Suomeen unelmalomalle – tajusi pian mokanneensa pahasti
- Suomalaisten suosikkikohteessa droonit vahtivat nyt turisteja: Voi käydä kukkarolle kalliiksi
- Kreikan lomailijoille uusi yllätys – näistä aivan tavallisista asioista voi tulla rannalla kallis lasku
- Hotellihinnat hirvittävät? Tässä yllättävä ilmainen yöpaikka, jota moni ei tule ajatelleeksi
- Lomalle lähdössä? Tämä uskottava huijaus voi tyhjentää tilisi ennen matkaa
- Monesta lomamajoituksesta puuttuu tärkeä varuste – voi olla hengenvaarallista
- Suosittu lomajärvi katoamassa turistien silmien edessä – vettä enää 29 senttiä
- Suomalaisten suosikkikohteessa droonit vahtivat nyt turisteja: Voi käydä kukkarolle kalliiksi
- Brittitoimittaja matkusti Suomeen unelmalomalle – tajusi pian mokanneensa pahasti
- Luteet iskivät suosittuun lomakaupunkiin – johti rajuun päätökseen