Eläinaktivistit iskivät ruokakauppaan – kuvasivat videon, joka herättää koomisia reaktioita

Eläinaktivistien tavoitteena on vähentää lihan kulutusta ja lopettaa epäeettisesti tai laittomasti toimivien karjatilojen toiminta. Silti yllättävän usein tuntuu siltä kuin aktivistit hyökkäisivät täysin viattomien toimijoiden kimppuun, jotka yrittävät ansaita elantonsa rehellisellä työllä.
Eläinten hyvinvoinnista on tärkeä pitää huolta ja karjatilojen hygienia, eläinten kohtelu ja elintilat ovat luonnollisesti puheenaihe, joka herättää monissa huolenaiheita. Ongelma ei kuitenkaan välttämättä ratkea niin, että menee paikalliseen ruokakauppaan lehmäksi pukeutuneena ja istuu lihatiskin edessä.
Oheisella videolla aktivistit iskivät ruokakauppaan ja yksi heistä oli pukeutunut lehmäksi. Tämän jälkeen nainen istahti lihatiskin eteen ja yritti valistaa ihmisiä liharuokien haitoista ja eläinten kärsimyksestä.
Aihe on tosiaan tärkeä, mutta asiat voisi hoitaa tyylikkäämmin…
Nikotiininuuskat kotiovellesi edullisesti ja helposti
- Tilaa laillisesti netistä suoraan kotiovellesi.
- Suomalaisesta verkkokaupasta kaikki suositut tuotteet.
- Edullisesti lyhyellä toimitusajalla.
Luetuimmat
- Feissarimokat: 8-vuotiaalle myytiin energiajuoma – raivostunut isä avautuu somessa
- Poika lähetti äidilleen kuvan paidasta ja tyttöystävästä – rivo yksityiskohta paljastui vasta liian myöhään
- Feissarimokat: Suomalaismies hakee korvauksia VR:ltä – katso mitkä ovat hänen perusteensa
- Feissarimokat: suomalaismies haluaa asunnon – julkaisi aika kyseenalaisia kuvia itsestään
- Nainen oli koukussa heroiiniin – 4 vuoden kuluttua hän julkaisi häkellyttävät kuvat
- Feissarimokat: suomalaisnainen laukesi kuntosalilla – kertoi erikoisesta kokemuksesta muille
- Feissarimokat: Mikkelistä Savonlinnaan matkalla ollut nainen avautuu karseasta bussimatkasta
- Feissarimokat: Nainen syyttää pankkia rahattomuudesta – ”Asiakaspalvelu Suomi” vastaa tähän koomisesti
- Mies löysi roskiksesta kuluneen laatikon, jonka sisältöä ei olla vieläkään pystytty selittämään – 25 valokuvaa
- Feissarimokat: Kati teki kuusi tuntia töitä – katso, millä perusteella pomo maksoi vain kolmen tunnin työstä