Huumeiden kourista eroon päässeet henkilöt julkaisivat ennen ja jälkeen kuvia
Huumehelvettiin joutuminen on asia, jota ei toivoisi edes pahimmalle vihamiehelleen.
Huumeista on kuitenkin mahdollista päästä eroon tahdonvoiman, terapian ja vieroitushoitojen avulla. Huumeiden lopettaminen omissa oloissa voi olla kuitenkin vaarallista, sillä vieroitusoireet voivat pahimmillaan olla hengenvaarallisia. Siksi huumeiden lopettamista harkitsevien ihmisten tulisi hakeutua hoitoon, jossa lopettaminen tapahtuu valvotussa ja turvallisessa ympäristössä.
Tämän uutisen tarkoitus ei ole pelotella ihmisiä, vaan sen sijaan tuoda toivoa henkilöille, jotka ovat vaikeassa tilanteessa ja kärsivät jonkinasteisesta riippuvuudesta. Kuvissa poseeraavat ihmiset ovat olleet kuivilla jopa vuosia ja tuona aikana tapahtunut muutos on huimaavaa katsottavaa.
On todella mahtavaa huomata, kuinka huumeiden runtelemat henkilöt ovat palautuneet ja päässeet takaisin elävien kirjoihin. Aina on olemassa toivoa ja nämä henkilöt ovat siitä eläviä todisteita!
#1

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

#11

#12

#13

#14

#15

#16

#17

#18

#19

#20

#21

#22

#23

#24

#25

LUE MYÖS:
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- 10 sekopäisintä tapaa matkailla – yksi niistä on suorastaan karmiva
- Turistit varoittavat matkustamasta tähän kohteeseen: ”Täyttä helvettiä”
- Yhä useampi matkustaa nyt öisin – syy yllättää
- Käytätkö hotellin Wi-Fiä? Yksi pieni virhe voi tulla kalliiksi
- Lentoyhtiö tarjosi vain 22 euron hyvitystä – mies pyysi apua tekoälyltä ja sai lopulta yli 4 200 euroa
- Turistit soittivat hätänumeroon uskomattomasta syystä – pelastajien mitta tuli täyteen
- Somejulkkikset matkustavat yhä vaarallisemmille alueille – asiantuntijat varoittavat hengenvaarallisesta trendistä
- Lomailijoille tulossa uusi maksu Suomessa – perhelomalle jopa yli sata euroa lisähintaa
- Moni turisti tekee tämän rannalla tietämättään – voi napsahtaa 3 000 euron sakko
- Tämä muutos voi pilata lomasi jo lentokentällä – jonotus venyy pahimmillaan kahteen tuntiin