Nuoret pyöräilevät autotiellä ja tekevät ilkivaltaa mersukuljettajalle – raivostuttava video leviää netissä
Porukassa tyhmyys tiivistyy ja tämä video on siitä erinomainen todiste!
Pyörän ja auton törmätessä ei ole vaikea arvata kumpi vetää pidemmän korren. Auton ja pyörän massan välillä on niin suuri ero ettei tilanne näytä etukäteen edulliselta pyöräilijän näkökulmasta katsottuna. Ja juuri siksi järkytyin nähdessäni videon, jossa nuoret ajavat autotiellä kuin hullut.
Tilanne loppui törmäykseen, jonka jälkeen nuorisojengin jäsenet tekivät tuhoa vanhemman herrasmiehen mersulle.
Autotiellä liikkuneet nuoret pyöräilijät aiheuttivat vaaratilanteita itselleen ja muille. ”Pyöräjengi” ajoi todella vastuuttomasti piittaamatta turvallisuudestaan.
GoPro-kameraa päässään pitänyt poika yritti kiilata kuorma-auton ja mersukuljettajan väliin, mutta ei onnistunut. Mersua kuljettanut mies ei huomannut pyöräilijää, joka tuli kovaa vauhtia sivulta. Tämän seurauksena poika kiilautui rekan ja mersun väliin. Lisäksi hänen pyöränsä jäi osittain mersun alle.
Vihaiset nuoret tekivät ilkivaltaa
Tilanne ei kuitenkaan loppunut vielä tähän, sillä samassa jengissä liikkuneet nuoret kokoontuivat mersukuljettajan ympärille ja tekivät hänen autolleen ilkivaltaa.
Toivottavasti poliisi sai nämä kaverukset kiinni, sillä he eivät tiedä kuinka vaarallista tällainen peli on heidän oman terveytensä kannalta.
Voit katsoa videon alapuolelta!
En käsitä miksi nuorten täytyy käyttäytyä tällä tavalla… Jaa uutinen, jos sinäkään et käsitä.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Feissarimokat: Mitä sinä tekisit 60 miljoonalla eurolla?
- Feissarimokat: Onko kaksivuotiaani vajaa?
- Feissarimokat: Ovatko miehet liian herkkiä deittiäppeihin?
- Feissarimokat: Onko sinuakin huijattu koko lapsuutesi?
- Oletko aina hymyillyt väärin? Tämä hymy on varoitusmerkki
- Kuulutko sinä heihin, jotka onnistuvat ratkaisemaan tämän aivopähkinän?
- Feissarimokat: Anu sai 7 lotossa oikein – tulos jättää silti kylmäksi
- Feissarimokat: Telian myyjä vei lapselta karkin – perustelu hämmentää
- Tuliko muumeista tuhmia? Löytyivät aikuisten hyllystä
- Pizzerian mainosmoka saa kahvit menemään väärään kurkkuun naurusta
- Kuulutko sinä heihin, jotka onnistuvat ratkaisemaan tämän aivopähkinän?
- Oletko aina hymyillyt väärin? Tämä hymy on varoitusmerkki
- Feissarimokat: Onko sinuakin huijattu koko lapsuutesi?
- Feissarimokat: Ovatko miehet liian herkkiä deittiäppeihin?
- Feissarimokat: Onko kaksivuotiaani vajaa?
- Feissarimokat: Mitä sinä tekisit 60 miljoonalla eurolla?