Tällaisia tatuointeja et ole ennen nähnyt – katsoin yksityiskohtia tarkemmin ja jäin sanattomaksi
Koruompelu-tatuoinnit ovat tällä hetkellä trendi, ja ne näyttävät paljon upeammilta kuin kuulostavat. Eduardo ”Duda” Lozano on yksi lahjakkaista tatuoijista, joka on yhdistänyt nämä kaksi taiteenlajia.
Sao Paolossa työskentelevä Eduardo teki aluksi muutamia tatuointeja kokeiluna ja lopputulos yllätti hänet todella positiivisesti.
”Olin pitkään tehnyt logoja ja koruompeleita paitoihin, ja inspiraationi tatuointeja kohtaan heräsi myöhemmin”, Lozano kertoo Bored Panda -sivustolle ja jatkaa:
”Aloitin tekemään tatuointeja vuonna 2002, käytin mentorini neuloja. Vaikeinta kaikessa oli löytää laadukasta materiaalia. Mentorini, Claudio Botta, on opettanut minulle kaiken tatuoinnista ja laitteistosta.”
”Olen aina yrittänyt tehdä jotain erilaista erottuakseni joukosta, joten muistan tehneeni koruompeleita ja miettinyt että voisin luoda niiden avulla uran itselleni”, Claudio toteaa.
”En ole ensimmäinen, joka on tehnyt ihmisille koruompelu-tatuointeja, mutta olen ensimmäinen joka on onnistunut tekemään niistä todella realistisen näköisiä.”
Lozano kertoo ettei hänen tekniikassaan ole minkäänlaisia salaisuuksia. Taitelijan täytyy vain hahmottaa valot ja varjot, jotka tärkein osa realistisia teoksia.
Lozanon teokset ovat keränneet maailmanlaajuista huomiota.
”Olen saanut kutsuja kansainvälisiin tapahtumiin Italiaan, Kroatiaan ja Espanjaan. Minut on myös kutsuttu vieraaksi Ranskaan, Saksaan, Kolumbiaan, Meksikoon ja muihin maihin. Minun täytyykin hankkia uusia passi!”
Mielestäni nämä teokset olivat upeita? Jaa uutinen Facebookissa, jos olet kanssani samaa mieltä. :)
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Feissarimokat: Sarin kirpputoritoiminta herättää someraivon
- Feissarimokat: Älä ikinä päästä lasta siivoamaan – lopputulos voi olla tämä
- Feissarimokat: Oletko nähnyt Jari Sillanpään Sari-siskon – ”Ihan veljensä näköinen”
- Feissarimokat: Jokin tässä joulukalenterissa ei nyt täsmää
- Sota syttyi Facebookin kasviryhmässä – kun puhuu kasveille, ei saa käyttää tätä sanaa
- Sotaveteraanien ikä hämmentää – miten ovat voineet sotia kun eivät olleet syntyneet?
- Jaakon itsenäisyyspäivätarjoilu ei voisi olla kaameampi – saa kaikki voimaan pahoin
- Feissarimokat: Kuuluuko Facebook vuokraan?
- Feissarimokat: Suomalaisen surkea maantiedon tuntemus loksauttaa leuat
- Herrasmies vai henkilökohtainen avustaja – antaisitko sinä miehen tehdä nämä asiat treffeillä?
- Sotaveteraanien ikä hämmentää – miten ovat voineet sotia kun eivät olleet syntyneet?
- Feissarimokat: Jokin tässä joulukalenterissa ei nyt täsmää
- Sota syttyi Facebookin kasviryhmässä – kun puhuu kasveille, ei saa käyttää tätä sanaa
- Feissarimokat: Oletko nähnyt Jari Sillanpään Sari-siskon – ”Ihan veljensä näköinen”
- Feissarimokat: Älä ikinä päästä lasta siivoamaan – lopputulos voi olla tämä




















