Vaimo hakkaa itseään hississä – järkyttävä totuus tulee ilmi vasta, kun aviomies on pidätetty
Vaimon julma suunnitelma epäonnistui, kun valvontakamera tallensi totuuden.
Surun murtama Syndeysta, Australiasta kotoisin oleva aviomies on vaatinyt että hänen vaimonsa karkotetaan Australiasta. Syy? Vaimo oli hakannut itseään ja lavastanut miehen syylliseksi. Onnellista avioliittoa oli kestänyt 8 kuukautta, kun Faisal alkoi epäillä marokkolaisen vaimonsa, Asmaen, motiiveja. Mies alkoi epäillä ettei nainen ollut avioliitossa rakkauden vuoksi.
Faisal, joka tapasi vaimonsa muslimien deittisivuston kautta, otti yhteyttä asianajajaan ja lähetti sähköpostia maahanmuuttoviranomaisille.
Vaimo oli kuitenkin huomannut miehensä lähettämän sähköpostin ja pelkäsi että hänet karkotettaisiin Australiasta – tämän jälkeen hän teki salakavalan suunnitelman.
Faisalin mukaan Asmae odotti häntä ja sanoi, ”Luulet olevasi fiksumpi kuin minä, kun puhut asianajajien kanssa. Nyt, katso mitä minä teen sinulle.”
Asmae pakeni tämän jälkeen asunnosta hissiin, jossa hän alkoi hakata itseään lavastaakseen aviomiehensä syylliseksi. Naisen epäonneksi hississä oli kuitenkin valvontakamera…
Hississä olleet valvontakamerat tallensivat Asmaen iskut päin omia kasvoja, jonka jälkeen hän juoksi ulos rakennuksesta ja soitti poliiseille.
Tunteja myöhemmin, poliisi pidätti Faisalin ja Asmae nosti syytteet pahoinpitelystä.
Faisal käytti 20,000 dollaria lakimiehiin jotka tarkistivat rakennuksen valvontakameranauhat. Lopulta Faisal oli saanut tarpeeksi todisteita kumotakseen vaimonsa perättömät syytökset.
Asmae on paennut Sydneystä ja hän asuu jossakin päin Australiaa. Faisal on ottanut yhteyttä maahanmuuttoviranomaisiin ja pyytäneet heitä karkottamaan ex-vaimon takaisin Marokkoon.
LUE MYÖS:
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Suomen oma rantaparatiisi: 10 upeaa hiekkarantaa, jotka kilpailevat etelän lomakohteiden kanssa
- Suomesta on tullut turistien suosima kesäkohde – Tästä asiasta ulkomaalaisia kuitenkin varoitetaan
- Krapulattomat lomat valtaavat maailmaa – syy yllättää monet
- Haluatko matkustaa vastuullisemmin? 5 helppoa tapaa tehdä lomasta ympäristöystävällisempi
- 10 nerokasta vinkkiä, joilla voit saada paremman hotellihuoneen ilmaiseksi
- Hotellihuone, kiireetön ilta ja yksi tärkeä sääntö – Nämä 10 vinkkiä pelastavat lomaromantiikan
- Unohda ylikansoitetut turistirysät – Tässä ovat kesän 2026 salatut helmet Välimerellä
- Suomen parhaat kesäkaupungit vuonna 2026 – pääsikö kotikaupunkisi listalle?
- Matkailijat löysivät uuden suosikin Euroopasta – hinnat vain murto-osa Välimeren klassikoista
- Italiassa sijaitsee “seksisaari” – pariskunnat matkustavat sinne yhdestä syystä