Valtava jäälohkare putoaa mereen – seuraavaksi veneen kippari ajaa karkuun ja kovaa

Monet pohjoisessa vierailevat turistit haluavat mennä katsomaan jäävuoria ja lauttoja veneellä. Huvi ei ole kuitenkaan täysin riskitöntä, sillä mereen sortuvat jäälohkareet voivat liikuttaa massiivisia määriä vettä.
Nettiin on ladattu muutamia videoita, joissa jäätiköitä ihastelemassa käyneille turisteille on meinannut käydä kalpaten – tämä pätkä menee samaan kategoriaan.
Oheisella videolla veneellä jäätikköä ja jäälauttoja kuvaamassa olevat ihmiset meinaavat jäädä valtavan kokoisen aallon alle joka syntyy, kun jäätiköstä murtunut lohkare putoaa veteen nostaen ilmaan kymmeniä metrejä korkean aallon.
Voit katsoa kuumottavan videon alapuolelta.
Ota 20 ilmaiskierrosta
Ei omaa rahaa, ei riskiä
- Avaa pelitili Lucky Dinolle.
- Saat heti ilman omaa rahaa 20 ilmaiskierrosta Narcos-peliin!
- Tallettajille lisäksi jopa 400€ bonus + 100 ilmaiskierrosta lisää.
Luetuimmat
- Feissarimokat: kateellinen nainen suuttuu nähdessään kauniin päivällisestä otetun valokuvan
- 214 vuotta vanha illuusio leviää netissä – katoaako tämä kuva sinunkin silmistä?
- Feissarimokat: mies löysi autonavaimet – aikoi viedä avaimet poliisille, mutta saikin hermoromahduksen
- Feissarimokat: Leo pitäisi kirjoittaa “Liiu” – kielitohtori repii pelihousunsa, kun muut eivät ole samaa mieltä
- Feissarimokat: Äiti raivoaa tyttärensä tunnuksilla ja väittää ettei Suomen laki päde heidän perheessään
- Feissarimokat: suomalaismiehet iskevät naisia vaihtelevalla menestyksellä – “tällä profiililla saa varmasti”
- Feissarimokat: vessakyltit olivat todellinen pulma ratkaistavaksi – kumpi miehille ja kumpi naisille?
- Feissarimokat: Elli myy kylttiä, mutta Siru haluaisi ostaa koko terassin itselleen
- Äiti osti pojalleen t-paidan – huomasi rivon yksityiskohdan vasta, kun lapsi palasi koulusta
- Feissarimokat: “Sukulainen tekee ilmaiset nettisivut” – homma ei suju kovin mutkattomasti