Vihainen nainen sylkäisee päin poliisia – saa seuraavaksi ansaitsemansa opetuksen
Koronavirustarkastukset ovat yleistyneet joka puolella maailmaa, kun viruksen leviämistä maan sisällä halutaan ehkäistä mahdollisimman tehokkaasti.
Myös Suomi sulki ylimääräisen liikenteen Uudenmaan ja muiden maakuntien välillä. Tällä hetkellä vain työmatkat ja tärkeät henkilökohtaiset syyt riittävät perusteeksi rajan ylittäville henkilöille. Päätös on hyvä ja se tulee taatusti vaikuttamaan positiivisesti muiden maakuntien tilanteeseen.
[mainospaikka tyyppi=”tekstimainos_1″]
Murto-osa ihmisistä ei kunnioita yhteisiä pelisääntöjä
Aina löytyy ihmisiä, jotka kuvittelevat olevansa lain yläpuolella. Onneksi vain promille väestöstä on tällaisia tyyppejä, sillä suurin osa ymmärtää sääntöjen olevan yhteisen hyvän ja turvallisuuden vuoksi.
Oheisella videolla poliisi kohtaa naisen, jolla ei tunnu olevan minkäänlaista kunnioitusta virkavaltaa kohtaan. Poliisi toimii tilanteessa rauhallisesti, vaikka nainen sylkee ja käyttäytyy aggressiivisesti.
Lopulta poliisin pinna palaa oikeutetusti, kun nainen sylkäisee häntä kasvoihin.
Voit katsoa videon alapuolelta.
Poliisin pinna oli pitkä, mutta johonkin on vedettävä raja. Jaa juttu jos olet tässä tapauksessa poliisin puolella.
[mainospaikka tyyppi=”tekstimainos_3″]
LUE MYÖS:
20 ilmaiskierrosta ilman talletusta ja ilman kierrätysvaatimusta – kaikille asiakkaille!
- Ilmaiskierrosten arvo yhteensä neljä euroa! Peli: Tuohi 1000
- Voimassa 31.7.-2.8.
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Turistit varoittavat matkustamasta tähän kohteeseen: ”Täyttä helvettiä”
- Yhä useampi matkustaa nyt öisin – syy yllättää
- Käytätkö hotellin Wi-Fiä? Yksi pieni virhe voi tulla kalliiksi
- Lentoyhtiö tarjosi vain 22 euron hyvitystä – mies pyysi apua tekoälyltä ja sai lopulta yli 4 200 euroa
- Turistit soittivat hätänumeroon uskomattomasta syystä – pelastajien mitta tuli täyteen
- Somejulkkikset matkustavat yhä vaarallisemmille alueille – asiantuntijat varoittavat hengenvaarallisesta trendistä
- Lomailijoille tulossa uusi maksu Suomessa – perhelomalle jopa yli sata euroa lisähintaa
- Moni turisti tekee tämän rannalla tietämättään – voi napsahtaa 3 000 euron sakko
- Tämä muutos voi pilata lomasi jo lentokentällä – jonotus venyy pahimmillaan kahteen tuntiin
- 15 euroa tästä? Suosikkilomakohteen hinnat herättävät matkailijoissa raivoa