Feissarimokat: koiran rastoittunut ja likainen turkki herättää vihaisia reaktioita
Unkarinpaimenkoiraa Facebookissa hehkuttanut Anna kohtasi ilkeitä kommentteja – en ota kantaa olivatko kommentit aiheellisia vaiko eivät. Annan koiralle, Pumille, oli kasvanut pitkä ja rastoittunut turkki – ihmisten mielestä näky ei ollut kovin miellyttävä.
Rastoittunut ja pitkä turkki kerää likaa ja loisia puhumattakaan siitä että koiralla on luultavasti epämukava olla tällaisen peitteen alla. En ole alan asiantuntija, mutta voisin veikata että koira olisi toivonut pääsevänsä turkistaan eroon jo aikoja sitten.
Anna oli ilmeisesti pahoittanut mielensä ihmisten kommenteista ja hän päätti jatkaa valistamalla muita kuvien avulla. Hänen sanomansa ei tuntunut menevän perille, sillä muut koiranomistajat pillastuivat entisestään.
Voit lukea julkaisut alapuolelta.

LUE MYÖS:
20 ilmaiskierrosta ilman talletusta ja ilman kierrätysvaatimusta – kaikille asiakkaille!
- Ilmaiskierrosten arvo yhteensä neljä euroa! Peli: Tuohi 1000
- Voimassa 31.7.-2.8.
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Turistit varoittavat matkustamasta tähän kohteeseen: ”Täyttä helvettiä”
- Yhä useampi matkustaa nyt öisin – syy yllättää
- Käytätkö hotellin Wi-Fiä? Yksi pieni virhe voi tulla kalliiksi
- Lentoyhtiö tarjosi vain 22 euron hyvitystä – mies pyysi apua tekoälyltä ja sai lopulta yli 4 200 euroa
- Turistit soittivat hätänumeroon uskomattomasta syystä – pelastajien mitta tuli täyteen
- Somejulkkikset matkustavat yhä vaarallisemmille alueille – asiantuntijat varoittavat hengenvaarallisesta trendistä
- Lomailijoille tulossa uusi maksu Suomessa – perhelomalle jopa yli sata euroa lisähintaa
- Moni turisti tekee tämän rannalla tietämättään – voi napsahtaa 3 000 euron sakko
- Tämä muutos voi pilata lomasi jo lentokentällä – jonotus venyy pahimmillaan kahteen tuntiin
- 15 euroa tästä? Suosikkilomakohteen hinnat herättävät matkailijoissa raivoa